NEGERK - PŪVA SMEGENYS

 • Kas vysta organizme pagirių metu


  „Kaip bežiūrėsi, alkoholis – nuodai, o apsinuodijus visą laiką blogai, – teigia Philas Cullumas, medikas iš Didžiosios Britanijos,. – Patekęs į organizmą, alkoholis jį nuodija – mažina vitaminų ir mineralinių medžiagų išteklius, tirpdo riebalus (daugiausia – ne bloguosius), žaloja ląsteles, organus. Kepenys vargsta - imasi alkoholio  šalinimo iš organizmo. Suskaidytą alkoholį šalina inkstai, tam sunaudodami galybę vandens. Iš dalies kaip tik dėl šio skysčio netekimo žmogus, padauginęs alkoholio, vėliau jaučiasi taip prastai“.
  Vienas iš alkoholio skaidymo produktų yra medžiaga, vadinama acetaldehidu. Šį nuodą organizmas taip pat šalina, tačiau jis nespėja susidoroti su visu užgriuvusiu krūviu. Todėl acetaldehidas tūno organizme . Ši medžiaga, kaip ir bet kuris kitas nuodas, eikvoja organizmo energiją, naikina ląsteles. Sušlubuoja sveikata, netenkame energijos, kartais netgi iškyla pavojus gyvybei“, – atskleidžia P. Cullumas.

  Pagiriojant darbas einasi vangiai, nėra jėgų, nepavyksta susikaupti. Novosibirsko Humanitarinio-ekologinio instituto profesorius Vladimiras Ždanovas teigia, jog po išgertuvių smegenų veiklos sutrikimai, galvos skausmas kyla dėl to, kad smegenų ląstelės... pūva. Negaudama deguonies, nervinė ląstelė miršta po 7-9 minučių“.Rytą po išgertuvių smegenyse jau plyti ištisos neuronų kapinės, pilnos pūvančių ir yrančių ląstelių – tai ir yra per pagirias kamuojančio galvos skausmo priežastis: „Kad puvėsiai neapnuodytų visų smegenų, organizmas telkia visą vandenį į galvą mirusioms ląstelėms išplauti. Šis vanduo lyg replės spaudžia galvą. Išplauti puvėsiai šalinami per šlapimą, tad kas geria,  šlapinasi savo smegenimis“, – teigia profesorius.
  Dažnas gėrimas itin veikia psichiką, o pagirių metu smegenys patiria didžiulį stresą, dėl to alkoholikas  skundžiasi ne tik bloga nuotaika, bet ir paranoja, isterija ar depresija.

  Vaistai, sąveikaudami su organizme esančiais junginiais, gali tapti dar didesniu nuodu. Aspirinas, paracetamolis ar kiti panašūs vaistai galbūt nuslopins galvos skausmą, tačiau jie gali pasunkinti kitus pagirių simptomus. 
  Kava, kaip ir alkoholiniai gėrimai, iš organizmo varo skysčius, tad kol jūs jaučiate trumpą jėgų sugrįžimą, organizmas netenka dar daugiau po išgertuvių taip reikalingo vandens. Šis skystis pagirių metu reikalingas organizmui, tačiau nemalonių simptomų jis nepanaikina. 
  Yra teorija - „nuo ko susirgai, tuo ir gydykis“.  Kvailystė – į jūsų organizmą patenka tik dar daugiau alkoholio, kurį kepenys turės sudoroti. Jeigu ryte kyla noras skaudančią galvą „gydyti“ alumi, reikėtų susimąstyti, ar tik neturite problemų su alkoholizmu.
  Bandymas sušvelninti pagirių simptomus sportuojant taip pat gali baigtis labai liūdnai. Sportas skatina skysčių išsiskyrimą, taip dar labiau nualindamas organizmą. Be to, širdžiai tenka susidoroti su dvigubu krūviu: ne tik intensyviai dirbti, bet ir tai daryti nualintai toksinių medžiagų. Gali būti, jog vieną kartą širdis tokio krūvio tiesiog neatlaikys.
  Seksas taip pat verčia sparčiau dirbti širdį, todėl gali baigtis infarktu ar insultu. Be to, partneriui nemalonu.

  Po išgertuvių organizmui trūksta ne tik vandens, bet ir mineralų, maistinių medžiagų, todėl tinkamas gėrimas ar valgis gali palengvinti jūsų kančias. Maiste esantys vitaminai ir mineralai yra natūralūs – vien dėl šios priežasties jie yra naudingesni už sintetinius produktus. Riebi mėsa ir kiti produktai, kurie turi riebalų, tik apsunkins ir taip nelengvai plušančių kepenų darbą. Kai kuriems padeda rauginto pieno gaminiai – kefyras, rūgpienis, tačiau kiekvienas organizmas yra savitas.